Co je lepší kardio nebo silový trénink?

Což je při hubnutí efektivnější – kardio nebo silový trénink. Každý z těchto tréninků má své výhody a nevýhody, nejlépe je zavést oba, každý v jiný den. Kardio trénink je aerobní trénink určený ke spalování přebytečného tělesného tuku.

Pokud cvičíme silový trénink, naše tělo také spálí bohaté množství kalorií, ale také tělo zpevní a vytvaruje. Podle osobních trenérů je silový trénink efektivnější, protože zapojuje celé tělo a při kardio tréninku se nejlépe zapotíme a unavíme.

Podle osobních trenérů nejoptimálnější tréninkový plán předpokládá, že třikrát týdně cvičíme kardio a třikrát týdně silový trénink. Jeden den je čas na regeneraci a prověření efektů naší práce. Kromě kardia a silového tréninku se vyplatí zařadit do plánu intervalový trénink, nejlépe běháním nebo jízdou na kole. Intervalový trénink nelze provádět častěji než každý druhý den a nemůže trvat déle než půl hodiny?

Efektivní intervalový trénink

Intervalový trénink je efektivní cvičení na hubnutí, které rychle spaluje tuky. Co je intervalový trénink? Primárně na krátké cvičení do 30 minut, které zahrnuje střídání maximálního tréninku, který se střídá s cvičením s lehkou intenzitou.

Intervalový trénink se v období dovolených často využívá v posilovnách. Například Pure Fitness uvádí taková cvičení každý rok pod názvem Pure Bikini. Cílem takového tréninku je rychle shodit přebytečný tělesný tuk. Intervalový trénink lze využít i při běhu nebo jízdě na kole. Takový trénink lze bohužel zavádět nejčastěji obden, protože velmi zatěžuje oběhový a dýchací systém.

Nicméně 3 nebo 4 sezení po 30 minutách týdně stále přinášejí silné výsledky. Fanouškou intervalového tréninku je Ewa Chodakowska, která tuto formu pohybu podporuje ve svých albech i v knize. Intervalový trénink je také dobrý, protože je krátký a ideální pro lidi, kteří nemají čas.

Trénink v tělocvičně

Trénink v posilovně od nás vyžaduje určitou sebekázeň. Pokud je vaším cílem při návštěvě posilovny zhubnout, je nejlepší kombinovat fyzickou aktivitu s dietou. Cvičení v posilovně může mít mnoho podob. Může to být aktivita typu fitness, kdy chodíte na skupinové aktivity cvičit do rytmu hudby, kde provádíte choreografie.

Jednou z nejrozšířenějších posiloven je místo, kde se procvičuje tělo pomocí různých druhů gymnastických pomůcek. Pokud chcete cvičit kardio trénink, tedy takový, při kterém se spaluje tuková tkáň, měli byste si vybrat stroje, které aktivují kardiovaskulární systém. Patří sem stacionární kola, běžecké pásy, steppery a orbiterské trenažéry.

Cvičení v posilovně se také dělí na posilovací nebo zátěžové cviky, které se provádějí vícekrát v různých sériích. Trénink v posilovně je dobře strávený čas, ale na konci tréninku musíme pamatovat na zahřátí a protažení. Kromě toho musíte pít hodně vody a nosit vzdušné, pohodlné oblečení z kvalitní bavlny.