Cvičit se dá všude

Fitness salony, posilovny a bazény jsou stále oblíbenější. Ale tím to nekončí. Často vidíme lidi běhat po parku. Cvičit můžete kdekoliv, i doma. Dokonce i cestou domů. Je třeba mít na paměti několik věcí.

Stále více lidí dbá na svou postavu, pohodu a zdravý vzhled. A není se čemu divit – vždyť nás to dělá celkově zdatnějšími, energičtějšími a ještě mladšími. I když věk je zřejmě spíše záležitostí psychiky. Ale vraťme se k tréninku. Místo abychom při návratu domů používali výtah, měli bychom jít po schodech. Samozřejmě, pokud takové možnosti máme. Doma můžeme cvičit kliky, kliky, dřepy a dokonce i úklony. Dámy často provádějí různé cviky na svaly stehen a hýždí.

Ve volném čase, pokud ho máme, můžeme samozřejmě běhat po parcích a náměstích. Ideálně však máme kamaráda, který má také sportovní zájmy. Pak můžeme cvičit společně. Takový trénink může být zajímavý.

Kdy cvičit?

Každý, kdo začíná své dobrodružství fyzickou aktivitou, si klade otázku, kdy je nejlepší cvičit. Denní doba ovlivňuje kvalitu vašeho cvičení. Doba cvičení by měla být přizpůsobena působení hormonu odpovědného za aktivitu a energii. Tím hormonem je adrenalin. Adrenalin stoupá kolem 11.00 a nejvyšší úrovně dosahuje mezi 13. a 14. hodinou. Na druhou stranu, kolem 17. hodiny je za energii zodpovědný další hormon, norepinefrin.

Ráno není vhodná doba na trénink, protože svaly jsou ztuhlé a klouby méně pružné než jindy během dne. Nejlepší je cvičit mezi 16:00 a 19:00.

Někteří lidé říkají, že denní doba není důležitá, protože pravidelnost je nejdůležitější. Pravidelné cvičení zlepšuje celkové zdraví, zvyšuje vaši sexuální spokojenost, zvyšuje vaši schopnost kreativně myslet a může dokonce zvrátit proces stárnutí vaší pokožky. Ranní cvičení se doporučuje hubnoucím lidem, protože se rozproudí metabolismus, který se zrychlí nejen během tréninku, ale i o pár hodin později.

Jaký druh cvičení si vybrat?

Moderní svět od nás vyžaduje, abychom byli fit, používali ekologické metody domácího provozu a uvědomovali si svět. Při rozhodování o tréninku byste měli začít pomalu, protože přílišné cvičení na začátku vás může od dalšího programu odradit. Je třeba vzít v úvahu, že tréninků a možností je hodně, ale každý má jiný cíl (hubnutí, prořídnutí stehen, nabrání svalové hmoty atd.).

Můžete si vybrat kardio trénink, který spálí spoustu kalorií, zlepší kondici a vytrvalost. Jedná se o pohybovou aktivitu jako je plavání, švihadlo, kolo, stacionární kolo nebo plavání. Silový trénink zase buduje svaly. Jedná se o cviky jako sestavy cviků založené na zvedání vlastního těla, trénink v posilovně na strojích, trénink s činkami.

Existují také intervalové tréninky, tedy takové, které střídají velmi intenzivní a málo intenzivní cvičení. Příkladem je střídavý běh a sprint. Naproti tomu zpevňující (sochařský) trénink jsou cviky na specifickou skupinu svalů, které ji mají zpevnit a vytvarovat. Příkladem jsou sady nohou, A6W.