Doplněk odpovídající účelu

Výběr kondicionéru, který nám pomůže dosáhnout uspokojivé postavy v posilovně, závisí na účelu našeho cvičení. Jiné produkty podporují růst svalů, jiné jsou vhodné při hubnutí nebo tvarování.

Efektivní nabírání hmoty – Doplňky, které pomáhají budovat svalovou tkáň, mají anabolický účinek. Měli bychom je používat, pokud plánujeme nabrat nějaké svaly. Ve svém složení obsahují především vhodně zvolené bílkoviny a sacharidy, jejichž účelem je zlepšit energetickou bilanci našeho těla. Stimulanty obsažené v masových doplňcích umožňují růst svalové tkáně. Rozumné užívání tohoto typu doplňku vám umožní přibrat na váze bez vedlejších účinků nelegálních anabolik.

Tvarování pod kontrolou – tvarování svalů podporují suplementy, které pomáhají spalovat zbytečný tuk. Je také nutné používat přípravky zabraňující rozpadu svalů. Díky tomu zůstanou zachovány účinky mnohahodinové práce v posilovně.

Zázračná síla argininu

Mezi mnoha látkami, které lze nalézt ve složení doplňků stravy a sportovní výživy, si pozornost zaslouží arginin.

Detoxikace organismu – arginin je aminokyselina, která hraje v těle důležitou roli. Podílí se na detoxikaci, pomáhá zbavovat se škodlivých produktů látkové výměny. Tato látka navíc zachycuje volné radikály a pomáhá regulovat krevní tlak. Přispívá také k regeneraci tkání, zabraňuje rozpadu svalů.

Arginin upřednostňuje sportovce – užívání doplňků obsahujících ve svém složení arginin se doporučuje každému, kdo chce během tréninku cítit více síly. Arginin pomáhá uvolnit hladké svaly a tím zlepšuje průtok krve svaly. Díky tomu se cítí nafouknutí a získají více síly. Arginin umožňuje zvýšit vytrvalost, což je velmi výhodné při intenzivním tréninku. Odborníci zjistili, že AAKG je nejlepší formou argininu. Suplementy tohoto typu poskytnou účinnou podporu během cvičení.

Důležitá je přítomnost vitamínů

Užívání vitamínových doplňků má obrovský vliv na účinky, kterých při tréninku dosáhneme. Nedostatek dostatečného množství vitamínů v jídle vyžaduje doplnění nedostatku užíváním doplňků.

Odkud se bere nedostatek? – vitamínů máme možná příliš, ale také málo. Příčinou jejich nedostatku je konzumace zpracovaných potravin, které zpracováním ztratily svou nutriční hodnotu. Mnoho lidí navíc spěchá do práce, posilovny nebo jinam, což se promítá do rychlé a nedbalé přípravy jídel. V důsledku stresu a námahy přicházíme o cenné prvky.

Význam vitamínů při tréninku – potem přicházíme o hodně vitamínů. Bez nich nemůže naše tělo po intenzivním cvičení správně regenerovat. Abychom tomu zabránili, používáme přípravky obsahující mj Vitamíny skupiny B. Jsou důležité při výrobě energie nezbytné pro efektivní trénink. Nedostatek vitamínů oslabuje naši koncentraci, odolnost organismu a výrazně zpomaluje proces regenerace tkání.