Hubnutí – pár slov o tomto obtížném procesu

První výsledky hubnutí lze pozorovat až po několika týdnech diety a intenzivního cvičení. Důležité životní události jako svatby nebo dovolené však vyžadují radikálnější opatření. Na pomoc přicházejí spalovače tuků. Jsou dobré, když nám záleží na čase, když se chceme co nejdříve zbavit přebytečného tuku.

Otázkou však je, jak vybrat ty nejúčinnější. Žebříčky spalovačů tuků nám pomáhají. Na internetu najdeme ty nejjednodušší věnované pouze ceně a názvu i ty s obsáhlým popisem daného opatření. Stojí za to vědět, že na každého bude spalovač tuků fungovat jinak. Každopádně samotné spalovače tuků podléhají samostatné klasifikaci.

Lze je rozdělit na ty potlačující chuť k jídlu, spalování tukové tkáně pomocí fenoménu termogeneze a také ničení tukových buněk. Jedno je jisté, ani sebelepší věrohodný žebříček spalovačů tuků za nás neudělá práci související s fyzickou aktivitou nebo používáním správné stravy.

Zdravé stravování a návyky

Někdy je pro nás těžké přejít na zdravou stravu, protože máme špatné návyky. A přestože nám zdravé jídlo chutná, nemůžeme se zbavit zvyku například mlsat. Je možné skoncovat se špatnou stravou a skutečně milovat to, co je zdravé?

Existuje několik zajímavých způsobů, jak toho dosáhnout. Jedním z nich je přestat bojovat se zlozvyky, což se může ukázat jako boj s větrnými mlýny. Pokud tedy máme tendenci svačit a jíst chipsy – nahraďme je sušeným ovocem a zdravými semínky. Stejné je to s konzumací určitých potravin. Pokud milujeme pizzu, začněme připravovat tento pokrm novým a lepším způsobem. Máme rádi maso? Vybírejme ty libovější a neutápějme to v tučné omáčce.

A pokud milujeme polévky – vzdejme se jejich dochucování smetanou. Pomalá změna návyků je způsob, jak se efektivně zbavit špatných stravovacích návyků. Pak máme šanci, že celý proces bude bezbolestný a naše nové stravovací návyky si opravdu oblíbíme.

Plank – prkno cvičení

Jedním z nejlepších izometrických cviků, které přinášejí nejlepší výsledky, je tzv. „plank“. Dobře provedené cviky zapojují mnoho svalových skupin. S jeho pomocí se dají krásně vyrýsovat břišní svaly, paže, hýždě nebo stehna. Zpočátku se cvičení může zdát triviální. Existuje alespoň pár druhů cviků na prkno. Začněme tím základním, tedy polohou vleže.

Předloktí by měla spočívat na zemi, zadní váha těla by měla spočívat na prstech nohou. Tento cvik lze provádět i s rovnými pažemi. Do té míry. Hlavní je vydržet v popsané poloze určitou dobu. Pokud děláte plank s nataženýma rukama, zkuste ho na začátku držet 1 minutu.

Pokud děláte prkno s pokrčenými předloktími, zkuste ho vydržet 30 sekund. Plank je podobný tradičním klikům, ale s tím rozdílem, že v jedné pozici musíme vydržet určitou dobu. Cvičení se zdá docela jednoduché, ale stojí za to zkusit zjistit, že je to úplně jinak.