Hubnutí s podporou – proč se to vyplatí?

Každý sní o štíhlé postavě. Dosáhnout toho bez tréninku a správné stravy se zdá nemožné. Navíc nám pomáhají doplňky stravy, ve kterých bychom měli hledat několik cenných složek.

L-karnitin pomáhá odbourávat tuk – zbytečná břicha na břiše nejsou nic, na co bychom se měli chlubit. Pro podporu fyzické aktivity se vyplatí užívat doplňky s obsahem L-karnitinu. V první řadě urychluje proces spalování tuků, díky čemuž můžeme jeho přebytek proměnit v energii nutnou pro intenzivní cvičení. Efektivnější spalování tuků urychluje účinky hubnutí. L-karnitin také reguluje hladinu glykogenu a oddaluje svalovou únavu. Umožňuje vám cvičit déle.

CLA a přírodní extrakty – CLA je doplněk, který umožňuje udržovat správnou tělesnou hmotnost a zároveň podporuje fungování imunitního systému. CLA podporuje proces spalování tuků a jejich přeměnu na energii. Navíc pomáhá v boji proti celulitidě. Vyplatí se vybírat mimo jiné produkty s přídavkem extraktů se zeleným čajem.

Jak vybrat tu nejlepší posilovnu?

Výběr správné posilovny se promítá do našeho nadšení pro cvičení a toho, zda budou prováděna efektivně. Na co si dát pozor před výběrem klubu a zakoupením permanentky?

Vstup zdarma – většina posiloven nám nabízí vstup na první trénink zdarma. Je to skvělá příležitost, jak se s vybavením seznámit. Věnujme pozornost, zda jsou v šatně k dispozici sprchy, kolik lidí se v námi zvolených časech objevuje a jaké vybavení je v tělocvičně. Pokud již po vstupu na přístroje stojí fronta, pravděpodobně to nebude mít pozitivní vliv na kvalitu našeho školení.

Ceny a vzdálenosti – abychom se nemuseli vymlouvat, že je tělocvična daleko, je nejlepší vybrat takovou, která je blízko našeho domova, pracoviště nebo školy dítěte. Pak najdeme možnosti, jak klub navštěvovat co nejčastěji. Důležité jsou také ceny. Permanentky pokrývají různé služby a pečlivě je porovnejme, než se rozhodneme pro koupi konkrétní nabídky. Ověřte si také, zda posilovna nevyžaduje podepsání roční smlouvy, kterou lze později těžko ukončit.

Motivace k tréninku

Efektivní školení musí být prováděno systematicky. Abyste na cvičení nezanevřeli a našli motivaci cvičit, existuje pár rad, kterými se řídit.

Sledování cíle – stanovení cíle, o který usilujeme, je to nejdůležitější. Díky tomu víme, čeho chceme dosáhnout a do fitka chodíme s konkrétním plánem. Koupit si permanentku v nejlepším klubu ve městě může být velmi motivující, protože vyhazovat peníze za nevyužité vstupy bude škoda. Užitečné jsou také zvuky hudby, které motivují úsilí.

Doplňuje stimulující akci – během tréninku je velmi důležité zaměřit se na cíl, o který usilujete. Žádoucí složky, které by měly být součástí doplňků, jsou lecitin nebo kofein. Povzbuzují mysl k činnosti a lecitin podporuje nejen koncentraci, ale i práci srdce. Kofein nám umožní soustředit se na trénink, díky čemuž se stane efektivnější. Přípravky, které stimulují mysl, zpravidla také dodávají energii fyzické námaze. Pro dosažení požadovaného účinku se vyplatí pečlivě zkontrolovat složení.