Jak začít s tréninkem?

Nákup členství v posilovně je začátek práce na vaší postavě. Nestačí však jednou týdně navštívit klub a popovídat si s přáteli ze šatny.

Dřina se vyplácí – v první řadě je potřeba zvolit správný cvičební plán a ten důsledně dodržovat. Pokud nemáme možnost využít rad osobního trenéra, vyplatí se prohledat internet a použít vzorové tréninkové plány na masu či sochařství. Cvičení musí přinášet výsledky, které očekáváme, a proto je jejich výběr tak důležitý.

Podporujeme se suplementy – trénink není všechno. Je to velmi důležité, ale mělo by to jít ruku v ruce s dobře nastavenou stravou a vhodnou suplementací. Ten druhý musí být založen na zákonných živinách, které nepoškodí naše zdraví, ale pomohou dosáhnout požadovaného efektu. Právě denní jídla nám poskytují bílkoviny a sacharidy, které se podílejí na energetických procesech, ale většinou nám samotný jídelníček neumožňuje získat správné množství těchto surovin. Proto správná suplementace v kombinaci s dietou a tréninkem poskytuje uspokojivé výsledky.

Svaly dobře postaráno

Trénink je obrovská námaha, v důsledku čehož se získané efekty mohou rychle rozpadnout. Zatímco při dietě a cvičení budujeme svalovou hmotu, únava a dlouhá regenerace mohou způsobit poklesy. Tomu se chce každý sportovec vyhnout.

Zvyšte sílu a vytrvalost – doplněk, který přispívá ke zvýšení naší vytrvalosti, je HMB. Při intenzivním cvičení se poptávka po této složce zvyšuje, což přispívá ke zvýšení aerobní kapacity a síly. Velkou výhodou HMB, kterou ocení sportovci, je zamezení odbourávání bílkovin, které budují svalovou hmotu. Díky tomu není hromadný trénink marný, protože správné množství HMB v těle urychluje regeneraci a chrání před rozkladem bílkovin.

Nepřítel tuku – HMB působí také jako prevence hromadění tuku. Díky tomu můžeme budovat čistou svalovou hmotu. Tuk se nehromadí do zásoby a také se rychleji spaluje. Efektivní provoz HMB přispívá k jeho popularitě. Složka se přirozeně vyskytuje v těle.

Hmotnost bez tuku

Každý sní o budování uspokojivé svalové hmoty bez ukládání tuku. Velkoobjemové kondicionéry jsou odpovědí na potřeby těchto lidí.

Proteiny a sacharidy – Hromadné sacharidovo-proteinové doplňky jsou vynikajícím způsobem, jak budovat svalovou hmotu bez tuku. Mezi nejlepší produkty patří kvalitní bílkoviny a sacharidy různé délky řetězce, díky kterým se energie uvolňuje postupně a máme ji po celou dobu tréninku od samého začátku. Živiny tohoto typu mají anabolický účinek, tj. stimulují syntézu bílkovin a budují svalovou hmotu. Dobrá značka je zárukou rychlých výsledků.

Živiny pro každou fázi tréninku – sacharidové a proteinové doplňky připravené s ohledem na začátečníky i pokročilé sportovce. Doporučují se lidem provozujícím sport, kteří mají v těle příliš nízkou hladinu bílkovin a sacharidů. V důsledku toho nemohou získat maximální množství energie. Produkty tohoto typu jsou obohaceny o vitamíny, které se podílejí na energetických procesech a podporují regeneraci.