Móda na svačiny – co fyzická aktivita?

Tyčinky jsou jen jedním typem občerstvení, které se dostává na trh s doplňky. Najdeme zde i pudinky a zmrzliny, které se liší od sladkých produktů ze supermarketu.

Jak zvýšit hladinu testosteronu? – estosteron je hormon, který má mimo jiné anabolický účinek. To znamená, že stimuluje procesy budování svalové tkáně. Jde o efekt, který si přejí lidé provozující silové sporty, takže zvýšení hladiny testosteronu v těle je jejich cílem.

Tribulus terrestris je rostlina, která se v lidovém léčitelství používá již po staletí. Účelem jeho použití bylo zvýšení libida a zlepšení sexuální kondice muže. Díky obsahu macesu z doplňků si muži mohou dovolit silnější erekci. Extrakt Tribulus terrestris ovlivňuje hladinu testosteronu, a tím ovlivňuje i anabolické procesy.

Budování svalů s testosteronem – tento hormon zlepšuje vytrvalost a sílu a také stimuluje syntézu proteinů, které budují svalovou tkáň. Pozitivně působí také na procesy spalování nepotřebného tuku. Vyšší hladina testosteronu pomáhá zvýšit množství oxidu dusnatého, který je zodpovědný za svalové napumpování a lepší prokrvení buněk.

Bary pro stážisty

Podporují růst suché svalové hmoty a stimulují nás k intenzivnímu cvičení. Svačinkou pro sportovce jsou například proteinové tyčinky jsou koncentrovanou dávkou aminokyselin, které jsou stavebními kameny svalové tkáně. Tento typ přesnídávky obsahuje zanedbatelné množství cukru, takže naši postavu neohrožuje.

Proteinové tyčinky jsou velmi oblíbené mezi lidmi, kteří provozují silové sporty a nemají čas si během dne připravit menší jídlo. Malá a chutná tyčinka vám umožní doplnit nedostatek bílkovin a cukru v těle a efektivně trénovat. Kromě proteinových tyčinek existují také sacharidové svačiny, které vám dodají energii.

Dieta pro masové stavitele

Dieta na hubnutí se skládá z několika jídel denně, během kterých dodáme tělu správné množství bílkovin a sacharidů, které nám dodají energii k intenzivnímu cvičení během tréninku.

Jaké produkty si vybrat? – protein je pro sportovce nejcennější složkou, protože aminokyseliny budují svalovou tkáň. Jejich přísun do těla vyžaduje použití libového kuřecího masa, mléka a mléčných výrobků v jídelníčku. Naznačeným produktem je i ryba, která by na talíři neměla chybět. Zdrojem sacharidů jsou však těstoviny, rýže a krupice. Doporučuje se jíst ovoce a zeleninu, které doplní potřebu vitamínů a minerálů nezbytných pro správný průběh metabolismu.

Doplněk stravy – připravit jídlo bohaté na bílkoviny a sacharidy není vždy možné. Někdy je náš rozvrh tak napjatý, že je těžké zorganizovat čas na vaření. Zde se hodí proteinové a sacharidové doplňky, které mohou úspěšně nahradit jídlo například v práci.