Mrtvý tah na rovných nohách – cvičení s činkou

S činkou lze provádět mnoho různých cviků. Mrtvé tahy na rovných nohách jsou jedny z nejsložitějších, protože zapojují mnoho svalových skupin. Při cvičení se využívají především svaly nohou a hýždí, ale zapojuje se i břicho a dokonce i paže.

Systematické provádění tohoto cviku umožňuje především tvarovat hýždě a nohy a zároveň chrání před mnoha běžnými zraněními. Zároveň však nesprávné provádění mrtvých tahů na rovných nohách může způsobit různá zranění.

Při provádění tohoto cviku proto v první řadě dbejte na správnou techniku. Trénink by měl začínat s malou zátěží a zaměřit se především na správné postavení těla. Protahování je důležité mít na paměti po každém tréninku, protože pomáhá předcházet svalovým kontrakcím, ke kterým může dojít během svalového růstu.

Cvičení s vlastní váhou – co a jak?

Svalový trénink je aktuálně největším hitem posledních let. Každý, kdo své dobrodružství začíná cvičením a dietou, už ve svých představách vidí svou vysněnou postavu, krásně vyrýsované svaly bez gramu tuku na strategických místech. Jak však začít s tréninkem svalů, abyste dosáhli kýžených výsledků co nejdříve?

Za prvé, nemá smysl se tlačit několikahodinovým tréninkem a půstem, protože k tomu, abyste něco postavili, musíte zajistit správné ingredience, aby stavba, kterou stavíme, měla z čeho být. Naše tělo je tato struktura, která potřebuje práci a ingredience k vybudování – to je trénink a strava. Jak cvičit pro budování svalové hmoty?

Na začátek je nejlepším řešením cvičit každý druhý den rozdělený na konkrétní svalové skupiny. Pak se nám s největší pravděpodobností podaří vybudovat krásné svaly a vyrýsovat postavu a také zlepšit její proporce. Podle toho, na které části těla nám nejvíce záleží, je na internetu k dispozici mnoho cviků, stačí číst dál.

Vitamin B6 je důležitý pro jakoukoli fyzickou aktivitu

Úlohu vitaminu B6 v našem těle nelze přeceňovat: umožňuje správnou činnost nervové soustavy, ovlivňuje krevní tlak, svalové kontrakce a činnost srdce. Je nezbytný při tvorbě červeného krevního barviva, tedy hemoglobinu, a svou úlohou při tvorbě protilátek příznivě ovlivňuje obranyschopnost organismu.

Podporuje také léčbu kožních onemocnění (seboroická dermatitida, vypadávání vlasů). Nedostatek vitaminu B6 se může projevit poruchami nervového systému – depresemi, apatií, malátností, křečemi či nespavostí a snížením odolnosti vůči infekcím.

Upozornit by nás měly i opakované záněty kůže (slzení, záněty v ústech). Denní potřeba se pohybuje od 1 do 2 mg/den, závisí na pohlaví a věku, dále se mj. zvyšuje. při příjmu velkého množství bílkovin. Zdroji vitaminu B6 jsou mimo jiné: hrášek, pohanka, ryby, maso, brambory, červená paprika, kuřecí a krůtí maso, droždí, avokádo a vejce.