Můžete obohatit vodu pro sportovce?

Voda je po desetiletí základním materiálem, který provází sportovce v každé disciplíně. Voda však v dnešní době nestačí nejen k uhašení žízně, ale také k účinné hydrataci či dodání potřebných minerálů.

K obohacení vody používejte specializované šumivé tablety, které mohou být výbornou alternativou jakéhokoli izotonického nápoje. Sportovci by se o tento způsob doplňování stravy měli rozhodně zajímat. Jaké jsou výhody obohacení minerální nebo převařené vody? V první řadě jsou tablety šikovné – nezaberou moc místa, můžete je nosit v boxovacím pytli.

Navíc jejich cena není vysoká. Jsou běžně dostupné – seženete je v obchodech s potravinami, supermarketech, ale i posilovnách nebo prodejnách věnovaných sportovcům. Další výhodou tohoto typu tablet je fakt, že ve větším množství neškodí – přebytečná voda nasycená minerálními solemi se z těla jednoduše odstraní.

Jak fungují izotonické nápoje?

Izotonické nápoje zaútočily na polský trh před několika lety a staly se účinnou alternativou slazených nápojů a také minerálních vod. Co je dělá tak populárními? Především jejich účinnost. Díky svému složení je s nadšením využívají sportovci. Co je charakteristické pro sportovní nápoje?

Předně to, že se jejich koncentrace blíží koncentraci tělních tekutin v lidském těle. Díky tomu se skvěle vstřebává a tím dokonale hydratuje tělo. Svým složením se doporučují hlavně sportovcům – nápoje tohoto typu mají zvýšenou dávku sacharidů, ale i minerálních solí a vitamínů.

Izotonické nápoje obsahují také velké dávky draslíku a sodíku, které se z těla vylučují potem a močí. Jejich přítomnost v našem těle je však nezbytná – regulují biologickou dostupnost a hladinu vody v těle. Izotonika mají také hořčík, který podporuje práci svalů.

Nápoje s přídavkem BCAA

BCAA je komplexní aminokyselina, mimořádně důležitá v procesu budování svalů a prevenci katabolismu po aktivním fyzickém výkonu. BCAA lze obvykle doplňovat četnými proteinovými doplňky – často jsou jejich cennou složkou.

Pokud však chceme tento produkt doplnit zcela jiným způsobem, je zde také šance užívat jej ve formě tekutiny. Na polském trhu je mnoho nápojů v plechovkách, které tuto aminokyselinu obsahují a účinně podporují budování svalnaté postavy. Čím se tento produkt odlišuje od ostatních?

V první řadě je to šikovné – plechovku s pitím můžete mít u sebe jak při tréninku v posilovně, tak i při venkovním tréninku. Jsou také levné – jejich cena nepřesahuje 3 PLN. Jaké jsou hlavní výhody tohoto typu produktu? Především stimuluje růst svalů a inhibuje svalový katabolismus. Jeho další výhodou je zamezení překyselení organismu a tím – vzniku zákysů.