Naše hubnoucí šílenství

Není pochyb o tom, že hubnutí je těžký úkol. Ještě více je však vidět, jak jsou lidé v tomto oboru ochuzeni o rozum. Používají půsty, které mají během pár dní zcela změnit svůj vzhled. Cvičí se několikrát denně tak tvrdě, že ani profesionální trenér by tak velkou fyzickou zátěž neunesl.

Jsou vzhůru, protože se stále snaží zesílit účinky svého úsilí. Každý, kdo drží dietu, musí být připraven obětovat se a provést změny. Nemůžete se však zbláznit a věřte, že velkého přebytečného kila se dokážete zbavit během krátké doby. Ti, kteří to udělali, za to většinou vážně zaplatili zdravím. Při používání diety byste na ni měli pamatovat především.

Štíhlá postava bude k ničemu, pokud je muž neustále unavený, bude mít šedou pleť a tmavé kruhy pod očima. Nemluvě o kostech viditelných pod kůží. I lehce vyrýsované svaly vypadají mnohem lépe. Musíte si však dát čas na jejich vypracování.

Sladkosti nemusí být vaším nepřítelem

Hubnutí obecně vyžaduje, abyste přestali jíst sladkosti a mnoho dalších produktů, které obsahují značné množství jednoduchých sacharidů. Omezení sladkostí určitě neublíží těm, kdo nedrží dietu. Moderní sladkosti jsou bohužel kromě obrovského množství kalorií také plné konzervantů a zvýrazňovačů chuti. Samozřejmě umělé látky.

Každý z nich, ač je schválen pro použití v potravinářském průmyslu, znamená pro organismus další zátěž. Proto je třeba ještě jednou zdůraznit, že se sladkostmi se v zájmu zdraví a pohody vždy vyplatí nepřehánět. Je však také špatné je zcela ignorovat.

Není co skrývat, sladkosti chutnají a cítíte se lépe. Na chvíli, ale přece. Život je na druhou stranu příliš krátký na to, abyste si odepřeli všechno dobré. Buďte však umírnění a vždy pamatujte, že to nesmíte přehánět. Vyplatí se také sáhnout po případně zdravějších ekvivalentech, jako je hořká čokoláda nebo celozrnné sušenky.

Jídlo z konce světa

Obchody v Polsku dychtí organizovat různé typy kampaní, aby svým zákazníkům ukázaly, jak jídlo vypadá a především jak chutná v různých částech světa. A polští spotřebitelé touží poznávat nové chutě. Zkoušejí recepty ze Středomoří a za chvíli otestují produkty používané při americkém grilování.

Velké oblibě se těší kulinářské inspirace z Dálného východu i nápady přímo ze slunného Pyrenejského poloostrova. To, co je nové, už není tak děsivé a mnoho polských kuchyní připravuje jídla, která nemají nic společného s domorodou tradicí. Někdy se ale regulace spojí a řešení známá v dané zemi se přizpůsobí novým nápadům.

To je dobrý trend, zdůrazňovaný profesionálními kuchaři, kteří také touží zkoušet nové chutě. Nejde přeci o to, uzavřít se vlivům zvenčí a celý život jíst vepřové řízky se salátem a bramborami. I když to bude vždy nejoblíbenější polské jídlo.