Pečujte o své zdraví aktivitou!

O důležitosti sportovní aktivity v našem životě vás není třeba přesvědčovat. Aktivní sportování má pozitivní vliv nejen na naši pohodu, ale především nám umožňuje udržet si štíhlou linii. Jaký vliv má pohyb na tělo Sportování umožňuje okysličení organismu – je důležité pro náš mozek, srdce, oběhový systém a také játra.

Aktivita a sport vám umožní zvýšit průtok krve, zlepšit oběh – to zase ovlivňuje stav naší pokožky, výkonnost těla. Důležitou funkcí sportu je samozřejmě možnost budování cenné svalové hmoty, kondice, podpora hubnutí zbytečných kilogramů a zeštíhlení postavy.

Při výběru konkrétního sportu je také třeba připomenout, že je nesmírně důležité, aby nám sport přinášel radost. Jen tak to přinese měřitelné výsledky. Sport je také příležitostí, jak trávit čas venku s rodinou nebo přáteli. Před zahájením tréninku se vyplatí udělat pořádnou rozcvičku.

Ve zdravém těle, zdravá mysl

Poláci mají stále častěji problémy s oběhem a srdcem. Může za to především špatná strava a nedostatek fyzického pohybu. Nejíme zdravě a v našem jídelníčku převažují tučné a těžko stravitelné produkty. Za prvé jíme příliš mnoho červeného masa. Maso rádi podáváme s bramborami a saláty posypané majonézou. Místo toho bychom se měli pokusit změnit své návyky a nahradit tyto produkty drůbeží, libovými rybami a zeleninou.

Brambory je nejlepší nahradit krupicí. Na trhu je opravdu velký výběr nejrůznějších krup, jako jsou jáhly, špalda, pohanka nebo ječmen. Večeře tedy může chutnat každý den úplně jinak. Je také nutné jíst hodně zeleniny, zejména té zelené. Mají vynikající vliv na fungování těla a jeho zdraví. S ovocem to nelze přehánět, protože obsahuje hodně cukru. V první řadě je třeba se jim vyhnout večer, před spaním. Nejlepší je snídat ovoce.

Zdravé návyky z domova

S obezitou či nadváhou bojuje stále více mladých lidí a dokonce i dětí. Jsou to nešťastní lidé, kteří často nemohou správně fungovat ve společnosti. Bohužel je třeba poznamenat, že tento stav vyplývá z negativních stravovacích návyků a lenivého životního stylu. Ne vždy, ale většinou za to mohou rodiče a prarodiče. Veškeré stravovací návyky jsou převzaty z rodinného domu. Proto je tak důležité, aby si vaše dítě uvědomovalo zdravé stravování a potřebu sportovat již od útlého věku.

Mnoho rodičů je velmi rádo, když jejich děti jedí hodně, ale nepřemýšlejí o tom, co tyto děti jedí a v jakém množství. Babičky často své svěřence vykrmují, samozřejmě z dobré vůle. Starší lidé také zapomínají, jak důležitý by měl být sport ve vývoji a životě mladého člověka a ochotně je bezdůvodně omlouvají z hodin tělesné výchovy. Jde o velmi špatný trend, se kterým lékaři pomalu začínají bojovat. Spustili rozsáhlou sociální kampaň s cílem zvýšit povědomí mezi rodiči a dětmi.