Posilování doma

Silový trénink je velmi důležitou součástí vašeho týdenního tréninkového plánu. Mělo by se provádět alespoň jednou týdně, i když provádění třikrát týdně přinese mnohem lepší výsledky. Tento typ fyzické námahy vám umožní zhubnout, vytvarovat postavu, posílit svaly a zpevnit tělo.

Na rozdíl od vzhledu nevyžaduje posilovnu ani drahé vybavení. Vše, co potřebujete, je to, co najdete doma, například stabilní židle, láhve na vodu nebo dózy na polévku. Na cvičení si můžeme pořídit i činky, které nepředstavují příliš velké náklady. I když bychom se také mohli vzdát vybavení a jednoduše použít svou tělesnou váhu. Nezbytným prvkem silového tréninku je rozcvička, kterou může být skákání přes švihadlo nebo tzv „romperky“.

Poté přejdeme na kruhový trénink, kdy po sérii dáme jeden cvik a pak přecházíme na další. Mezi jednotlivými cviky se doporučuje odpočinek a krátký odpočinek po okruhu. Příklady cviků: kliky, dřepy, nůžky, výpady se zátěží. Nakonec stojí za to se protáhnout.

Kruhový trénink bez opuštění domova

Chcete se rychle dostat zpět do formy a zlepšit si postavu? Kruhový trénink je právě pro vás. A co víc, můžete začít cvičit, aniž byste opustili svůj domov. Potřebujete jen pár tipů a správný plán. Cvičení provádějte rychle, ale přesně. Nedělejte dlouhé přestávky mezi po sobě jdoucími cviky a pamatujte na vhodný počet opakování.

Ujistěte se, že se správně zahřejete, a poté začněte se sérií cviků: dřepy se zátěží, kliky, přítahy, kliky, skákání přes švihadlo, výpady, lezení po špičkách. Ke cvičení nepotřebujete žádné speciální vybavení. Můžete použít věci, které máte doma. Lepších výsledků dosáhnete, budete-li dodržovat rozvážnou dietu. V první řadě si dejte pozor, abyste před tréninkem nejedli potraviny bohaté na sacharidy.

Jezte potraviny bohaté na vitamíny a minerály. Někdy je také nutné užívat doplňky, které urychlují spalování tuků. Ohledně stravy a doplňků se však vyplatí poradit se s dietologem. Kruhový trénink spojuje výhody silového tréninku a kardia a cviky můžete cvičit i doma.

Možná budete potřebovat kreatin

Kreatin je jedním z nejoblíbenějších doplňků stravy urychlujících růst svalové tkáně. Sáhnou po něm jak zkušení kulturisté, tak úplní začátečníci. Díky němu můžete zlepšit výkonnost a odolnost těla.

Je také obtížné indikovat jakékoli vedlejší účinky. Kreatin je bezpečný pro naše zdraví, pokud je správně dávkován. Na začátku je nejlepší přijímat až 5 gramů kreatinu denně. Lékaři také doporučují užívat kreatin kratší dobu, pouze v období zvýšené fyzické námahy. Při intenzivním tréninku přináší největší výhody.

Kreatinové přípravky je nejlepší užívat bezprostředně před a po tréninku. Pokud jsou dny odpočinku, je nejlepší užívat kreatin před snídaní. Nejlépe se vstřebává kreatin obsažený ve šťávách nebo speciálních směsích. Kromě doplňků stravy najdeme kreatin také v přírodních produktech – mase nebo brusinkách. Kreatin by se však neměl kombinovat s tučnými jídly.