Přechod na zdravou stravu

Mnoho lidí by chtělo přejít na zdravou stravu, ale nevědí, jak na to, nebo jim prostě chybí dostatečná motivace. Prvním krokem ke změně vašeho jídelníčku na hodnotnější by mělo být uvědomění si toho, jaký dopad má výživa na váš život a fungování. Pak proveďte změny.

Lidé, kteří nevědí, jak na zdravou výživu sami, mohou zajít k dietologovi. Takový specialista vám jistě vytvoří speciální výživový plán a pomůže vám přežít přechodné období. Nicméně lidé, kteří se cítí dostatečně silní na to, aby se sami zapojili do tohoto procesu, by to prostě měli udělat. Nezapomeňte však na zdravou stravu nepřecházet ze dne na den.

Náhlé opuštění starých stravovacích návyků může být pro tělo velkým šokem. Proto by si měl na nový jídelníček postupně zvykat. V současné době je na internetu mnoho webů a blogů věnujících se zdravému stravování. Zkušení na nich popisují své zkušenosti a začátečníkům hodně radí, vyplatí se je využít.

Nápad na zdravou snídani

Snídaně je nejdůležitější jídlo dne, jak všichni říkají. Bohužel ne každý to dělá. Mnoho lidí prostě nesnídá vůbec nebo pijí jen kávu. Většinou si to vysvětlují nedostatkem času. Vynechávat snídani je velmi špatný zvyk a pokud to neděláte, měli byste to velmi brzy změnit. Dobrým motivátorem k tomu mohou být chutné a zároveň velmi zdravé a výživné snídaně.

Níže je skvělý nápad na rychlou snídani. K jeho přípravě budete potřebovat instantní ovesné vločky, kokosové mléko, oblíbené oříšky a sušené ovoce, med a kousek hořké čokolády. Takovou snídani si zamiluje každý a její příprava zabere doslova minutu. Co bych měl dělat?

Požadované množství vloček je třeba nalít do předem připravené misky a zalít vroucí vodou a počkat, až změknou. Poté přidejte lžičku medu, lžíci kokosového mléka z konzervy a kostku hořké čokolády a vše promíchejte. Nakonec posypte oblíbeným sušeným ovocem. Volitelně můžete přidat nakrájený banán.

Recept na chutný a zdravý oběd do práce

Zdravé a výživné jídlo v práci vám dodá sílu na zbytek dne a umožní vám pracovat efektivněji. Bohužel se často stává, že buď nemáte ponětí, nebo prostě chybí chuť si oběd do práce udělat sám. Na přípravu zdravého, chutného a výživného jídla do práce ve skutečnosti nepotřebujete mnoho času. Tento recept je příkladem.

Cestou z práce se stavte v obchodě a nakupujte. Budete potřebovat: celozrnné těstoviny, sušená rajčata, brokolici, pepř a blanšírované mandle. Nejprve si dejte vařit vodu na těstoviny a přidejte brokolici. Mezitím si nakrájíme sušená rajčata na nudličky a zlehka je orestujeme na oleji. Mandle opražte na samostatné pánvi. Těstoviny uvaříme podle návodu na obalu.

Jakmile je brokolice měkká, přidejte ji na pánev a společně s rajčaty ji minutu opékejte. Když jsou těstoviny hotové, vhoďte je do ostatních surovin a odměřte, nakonec posypte čerstvě mletým pepřem a praženými mandlemi. Takto připravené jídlo vložte do nádoby a druhý den si vychutnejte chutné jídlo.