Regenerace kloubů – doplňky

Přípravky na klouby jsou doplňky, jejichž úkolem je ochrana kloubů posílením pojivové tkáně a její regenerace po velké zátěži. Doporučují se i v případě stařeckých změn.

Použití živin pro klouby umožňuje rychle zlepšit celkový stav kloubů a také se vyhnout vážným zraněním, která nejsou u lidí, kteří pravidelně a hodně trénují, neobvyklá. Sáhnout po nich mohou i starší lidé, u kterých je vysoké riziko zhoršení stavu těchto částí těla.

Základními složkami takových doplňků jsou kolagen, glukosamin, kyselina hyaluronová (tak horlivě používaná v kosmetice), chondroitin a vitamin C. Před výběrem konkrétního přípravku je vhodné zvážit faktory, jako je věk, fyzická aktivita a strava. Všechny mají vliv na stav našich kloubů.

Užívání takového preparátu je šancí pro zdravé klouby, které nám neodmítnou poslechnout při sportu, dlouhých procházkách nebo jízdě na kole.

Kdy užívat doplňky na klouby?

Přestože jsou doplňky většinou spojeny s masovými doplňky, často mají jiný úkol. Jedním z nich je podpůrný a zdraví prospěšný účinek, pokud jde o funkčnost kloubů. Kdo by měl tyto doplňky užívat?

Za prvé: nejen nemocní! Doplňky na hojení a posilování kloubů by měli užívat i sportovci, protože právě oni jsou ve své oblasti nejvíce vystaveni mikroúrazům.

Degenerace – doplňky by se měly užívat spolu s léky, pokud je někdo náchylný k degenerativním onemocněním kloubů. Měl by je užívat i jako prevence nemocí, jako je artritida nebo revmatismus.

Různé sociální skupiny – Aktivní lidé by měli užívat takové doplňky stravy, aby jejich šlachy, svaly, vazy a kloubní chrupavky byly co nejpevnější a zvládaly náročné podmínky.

Ostatní – například ženy v menopauze nebo senioři by do takových doplňků měli okamžitě investovat. Jsou ve fázi života, kdy jsou klouby a související prvky nejslabší.

Oblíbené doplňky stravy

Po staletí existuje kult krásy a víra, že úspěšní mohou být pouze krásní, zdraví a mladě vypadající lidé. Ženy se vždy snažily za každou cenu ubrat kousek věku, který se podepsal na obličeji i těle. Právě teď je to docela jednoduché! Zajdeme do lékárny nebo příslušného obchodu a máme na výběr z regálů plných neuvěřitelně užitečných doplňků stravy, které zlepšují naši vitalitu a dokonce i pohodu.

Tyto produkty dodávají našemu tělu potřebné vitamíny a minerály, které každý den vyplavujeme nebo je ztrácíme fyzickou námahou, například pocením při cvičení. Jsou období, kdy je investice do takové pomoci obzvláště výhodná. Patří mezi ně jarní a podzimní slunovraty.

Jíst méně zeleniny a ovoce v těchto obdobích má za následek nedostatek vitamínů, které je třeba doplňovat. Zkusme si jídelníček zpestřit doplňky stravy, ale ne pořád. Je třeba si uvědomit, že vitamíny v tabletách nelze užívat nepřetržitě. Hypervitaminóza, tedy stav nadbytku těchto látek, je škodlivá stejně jako jejich nedostatek.