Rychlý nárůst síly

Aminokyseliny s rozvětveným řetězcem BCAA jsou produktem, který nám pomůže zvýšit sílu a rychleji se zbavit tukové tkáně.

Výhody BCAA – BCAA jsou rozvětvené sloučeniny, které se v těle rychle vstřebávají. Velkou výhodou tohoto typu suplementů je, že inhibují katabolismus, tedy štěpení bílkovin ve svalové hmotě. Živinové složky jsou rychle zachyceny trávicím systémem a dodávány do všech oblastí těla. Působí anabolicky, stimulují budování svalové hmoty. Aminokyseliny BCAA podporují hospodaření s energií a dodávají nám sílu ke cvičení. Jejich velkou výhodou je také odstranění únavy, což přispívá k efektivnějšímu a intenzivnějšímu tréninku.

Síla v různých formách – BCAA se dodávají ve formě kapslí i ve vodě rozpustného prášku. Dávkování a způsob přípravy prášku najdete na příbalovém letáku nebo na etiketě originálního obalu. Neměli bychom kupovat produkty, které nejsou zabalené a řádně označené. Mohou nám ublížit.

Příprava na trénink

Než se pustíme do tréninku, stojí za to se na něj pořádně připravit. O svaly bychom měli pečovat i po skončení cviků.

Suplementy související s tréninkem – všechny živiny, které nás motivují ke cvičení a dodávají nám energii, jsou produkty související s tréninkem. Díky rafinovanému složení zvyšují naši efektivitu a my můžeme v posilovně pracovat mnohem efektivněji. Samozřejmě nesmíte zapomenout na tradiční rozcvičku, která svaly navíc připraví na cvičení. Suplementy vytvoří anabolické prostředí, které stimuluje růst svalové hmoty. Díky intenzivnějšímu tréninku dosáhneme uspokojivých výsledků a naše cvičení se nám bude zdát mnohem příjemnější.

Pečujte o své svaly po tréninku – použití předtréninkových opatření nás připravuje na zahájení tréninku a zlepšení výsledků. Pokud se chceme vyhnout štěpení bílkovin ve svalové hmotě a zajistit rychlou regeneraci svalů, vyplatí se po tréninku pořídit i suplementy. Díky nim bude naše tělo rychleji připraveno na další námahu a vyhneme se přetrénování.

Budujte svaly a vyhněte se pádům

Budování svalů je úkol, při kterém nás podporují proteinové a sacharidové doplňky. K přibírání používáme vhodnou stravu a pohyb. Úpadky jsou prokletí lidí, kteří budují masu. Jak se jim vyhnout?

Katabolismus ohrožuje každého – katabolismus, tedy odbourávání bílkovin tvořících svalovou hmotu, nás ohrožuje po každém intenzivním tréninku. Tento typ cvičení děláme mimo jiné při výrobě plastiky, kdy bychom měli spalovat tuky, ne se zbavovat svalové hmoty. Abyste se vyhnuli kapkám, vyplatí se sáhnout po doplňcích s obsahem látek, které inhibují katabolismus.

Antikatabolika mají také pozitivní vliv na regeneraci svalů. Díky použití tohoto typu látek se vyhneme ztrátě pracně nabyté hmoty, zbavíme se pouze zbytečného tuku. Systematické používání doplňků, které brzdí rozklad bílkovin, vám také umožňuje vyhnout se přetrénování. Obvykle látky obsažené v živinách podporují vytrvalost a umožňují efektivnější trénink. Oblíbenou složkou je zde glutamin.