Suplementace glutaminu – kde jej najít?

Glutamin je z pohledu aktivních lidí nesmírně důležitý produkt. Umožňuje regulovat množství dusíku v těle a také podporuje proces budování cenné svalové hmoty. Vyskytuje se přirozeně v lidském těle. je využíván především imunitním a nervovým systémem.

Glutamin vám umožňuje budovat imunitu, stejně jako ovlivňuje naši pohodu, je to neurotransmiter. Množství přirozeného glutaminu může být pro aktivní lidi příliš nízké. Suplementace glutaminu může být v určitých případech nezbytná. Měli by ho užívat sportovci, chronicky nemocní lidé a lidé v době rekonvalescence.

Sportovci by také měli doplňovat glutamin kvůli jeho podpoře při sekreci růstového hormonu. Kde najdeme glutamin? Především ve sportovních doplňcích, ale také jako samostatný produkt, dostupný ve formě tablet nebo kapslí. Živiny a tyto produkty lze nalézt v obchodech pro sportovce, online aukce.

Protein v suplementaci

Proteinová suplementace je téma, které by nemělo být cizí žádnému sportovci, vzhledem k jeho důležité roli v těle – tedy stavebnímu kameni všech svalů. Pokud jde o výběr proteinu pro naše potřeby, musíme se zamyslet nad tím, co bude pro nás a náš trénink nejlepší a co přinese největší výsledky. Při prvním výběru proteinového doplňku je dobré se seznámit s chutí.

Za tímto účelem se nedoporučuje objednávat hned největší balení, protože při každém snědení můžete být trochu překvapeni a ohrnovat nos. Druhou fází je vhodný výběr druhu živiny pro cíl, kterého chceme dosáhnout a kdy budeme živinu přijímat. Vyplatí se krátký rozhovor s prodejcem – pokud se vyzná, jistě nám něco poradí.

Když projdeme těmito fázemi a vybereme pro nás ten správný kondicionér, stojí za to si přečíst etiketu. Říká se, že nejlepší je držet se pravidla: čím méně přísad na něm, tím lépe. Vyhneme se tak nákupu živin, které jsou zbytečně přecpané chemií.

Suplementace glutaminu – je důležitá?

Glutamin je esenciální aminokyselina, zejména pro sportovce a fyzicky aktivní lidi. V lidském těle plní mnoho důležitých funkcí: ovlivňuje správné metabolické procesy, ale také brzdí svalovou katalýzu.Glutamin je produkován lidským tělem, ale jeho množství může být pro aktivní lidi příliš malé.

Je to dáno tím, že ho tělo nejprve využije pro správné fungování nervového a imunitního systému. Glutamin je neurotransmiter, podporuje imunitu, přispívá také k budování pohody a snižování úzkosti. Suplementace glutaminu je nutná v několika případech.

Měli by ho užívat sportovci, nemocní lidé a lidé v rekonvalescenci. V případě sportovců hraje glutamin velmi důležitou roli: umožňuje budovat svaly a regenerovat je. Užívání této sloučeniny má také pozitivní vliv na zvýšení sekrece růstového hormonu, což se promítá do intenzity cvičení.