Výhody použití kreatinu

Kreatin je jedním z nejoblíbenějších doplňků stravy, které volí sportovci. Jeho provoz není pro tělo škodlivý a dodržování doporučení výrobců umožňuje rychlejší nárůst čisté svalové hmoty.

Kreatin je přípravek, který ovlivňuje syntézu ATP, tedy nosiče energie. Díky pravidelnému a správnému užívání kreatinu můžeme podpořit energetickou rovnováhu a prodloužit trénink a mnohem později se budeme cítit unavení. Pomáhá také předcházet nežádoucím bolestem po cvičení. Vyplatí se zaměřit na kombinaci kreatinu s glutaminem, neboť zlepšuje odolnost organismu a umožňuje efektivnější trénink.

Kreatin je pomocníkem pro lidi, kteří chtějí vybudovat působivou svalovou hmotu. Protože cyklus vyžaduje pití velkého množství vody, kreatin ji může vázat v buňce a ovlivnit její objem. Stimulací anabolismu tímto způsobem kreatin urychluje proces budování čisté svalové hmoty. Suplementaci je nutné kombinovat s vhodným tréninkem.

Která tělocvična je vhodná?

Posilovna by měla být místem, které vám umožní provádět cviky zahrnuté v našem tréninkovém plánu a bude vás motivovat k pravidelné návštěvě. Jak vybrat posilovnu, abyste byli spokojeni se zakoupeným předplatným?

Skvělý způsob, jak poznat, co místní kluby nabízejí, je využít bezplatných vstupenek, které nabízí téměř každý majitel tělocvičny. Díky tomuto typu vstupenky můžeme navštívit areál, prohlédnout si vybavení, kvalitu vybavení i velikost samotné tělocvičny. Pokud jeho velikost nebude impozantní a dav se bude snažit nacpat do atlasu v kteroukoli denní dobu, nebudeme zde moci v klidu trénovat. Za posouzení stojí i čistota ve sprše a zabezpečení skříněk, ve kterých necháváme své věci.

Obrovskou výhodou posilovny může být fakt, že v ní pracuje osobní trenér. Jeho rady ohledně tréninkového plánu, stravy a suplementace pro nás mohou být nesmírně užitečné. Někdy si musíte za rady trenéra připlatit.

Budování svalů

Sestavení jídelníčku by mělo být založeno na několika principech, díky nimž můžete tělu dodat ingredience potřebné k budování působivé svalové hmoty.

Aminokyseliny jsou nezbytné pro anabolické procesy v našem těle. Pokud dojde k vyčerpání zásoby aminokyselin, tělo je využije k průběhu potřebných procesů a teprve poté je lze využít k budování svalové tkáně. Aby svaly dosáhly požadovaného objemu, měli byste zajistit denní dávku aminokyselin. To je možné díky zařazení potravin bohatých na bílkoviny do jídelníčku a používání doplňků s obsahem aminokyselin.

Aminokyseliny s rozvětveným řetězcem BCAA jsou jednou ze složek, které se vyplatí v doplňcích stravy hledat. Jsou to aminokyseliny, které si tělo nedokáže samo vyrobit. Jsou také jedním ze základních stavebních kamenů svalové tkáně. Jejich nedostatek může způsobit kapky, které si nepřejí lidé pracující na svalech.