Vytvarování dokonalé postavy

Trénink na sochu je výzvou, kterou mnoho lidí chce dostat do postavy mladého boha.

Práce na svalech vyžaduje důslednost – pokud chceme získat dokonalé svaly, musíme v první řadě zvolit správný typ cvičení. Sculpt training je opakující se cvičení a je to velmi namáhavý typ cvičení. Úsilí je krátké, ale intenzivní. Vyžaduje to důslednost a hodně úsilí. Také přestávky mezi sériemi nejsou dlouhé a neumožňují odpočinek.

Suplement pro modelaci – při tvarování svalů se používá mj. produkty podporující spalování tuků. Jde o suplementy na bázi látek urychlujících metabolismus. Velmi důležité je také užívání živin, které zabraňují katabolismu. Rozpad svalů není to, čeho chceme dosáhnout. Jsme mu však vystaveni i po velmi intenzivním úsilí, což je přece jen trénink na plastiku. Použití opatření souvisejících s tréninkem zabrání rozpadu svalové tkáně a urychlí regeneraci.

Sacharidy pro energii

Suplementace sportovců je zaměřena na poskytování správných složek, které podpoří energetické procesy a růst svalové tkáně. Pro doplnění energie nutné při intenzivním cvičení se vyplatí sáhnout po sacharidových suplementech.

Různé druhy přísad – sacharidy se liší délkou řetězce, což má za následek různé účinky. Jednoduché sacharidy rychle zvyšují naši energetickou hladinu. Komplexní sloučeniny naopak energii pomalu rozkládají. Užíváním doplňků s obsahem sacharidů získáme velkou dávku energie a můžeme trénovat intenzivněji. Specialisté nám nabízejí živiny obsahující sacharidy různé délky řetězce, díky nimž je nám poskytnuta energie jak na začátku tréninku, tak i v jeho průběhu. Mnoho produktů tohoto typu obsahuje další vitamíny a minerály, které ovlivňují hospodaření těla s energií. Další složky zajišťují regeneraci po tréninku a snižují únavu.

Tyčinka v jídelníčku sportovce

V prodejnách se sortimentem pro lidi, kteří intenzivně trénují, najdeme mj doplňky stravy, speciální nápoje, ale i chutné svačiny. Ukazuje se, že jejich výhodou není jen chuť a pěkný obal.

Protein v malém kousku – proteinové nebo sacharidové tyčinky jsou koncentrovanou dávkou ingrediencí, které hrají důležitou roli ve stravě lidí pracujících na muskulatuře. Pokud spěcháme do posilovny a nestíháme si připravit jídlo bohaté na bílkoviny nebo sacharidy, můžeme si pomoci tyčinkou. Dodá nám porci energie, která je nezbytná pro námahu a efektivní cvičení.

Pijme pro zdraví – kromě tyčinek se vyplatí zásobit se izotonickými nápoji. Jde o speciálně upravený nápoj, jehož osmotický tlak odpovídá tělním tekutinám našeho těla. Přípravek obsahuje hodně vody a elektrolytů, jejichž správná hladina zajišťuje regeneraci po tréninku. Mějte na paměti, že izotonický nápoj není totéž jako energetický nápoj. Obsahuje mnohem méně cukru a podporuje regeneraci unavených svalů, nestimuluje.