Co jsou sacharidové doplňky?

Sacharidy jsou zodpovědné za dodávání energie našemu tělu – po procesu vstřebávání se pomocí jater v metabolických procesech přeměňují na glukózu. Správné množství sacharidů znamená, že energie potřebná pro život, ale i pro konkrétní cvičení, je přijímána z glukózy, nikoli z bílkovin, které jsou stavebními kameny svalů, a navíc je mnohem chudší a obtížněji budovat svalovou hmotu. .

Sacharidové doplňky v případě sportovců pomáhají prodloužit intenzivní práci svalů a jejich rychlou regeneraci. Důležité je, že suplementy tohoto typu také umožňují doplnit v těle hodnotu glykogenu, která se během tréninku ztrácí.

Sacharidové suplementy podporují každodenní práci zkušených a profesionálních sportovců, především proto, aby rychle zregenerovaly tělo po tréninku a dodaly mu správné množství energie na celý den. Jedním slovem: suplementy tohoto typu lze užívat před i po tréninku.

Co je gainer a vyplatí se ho používat?

Gainery jsou živiny, které jsou určeny těm, kteří chtějí budovat svalovou hmotu, zejména v případě lidí, jejichž růst je velmi pomalý. Tak tomu může být například v případě velmi štíhlých sportovců.

Název gainerů pochází z anglického slova „gain“, tedy brát, doplňovat – díky tomuto typu přípravků se také tělo mnohem rychleji regeneruje. Suplementy typu gainer mají hodně sacharidů – jejich množství může dosahovat až 80 % objemu balení.

Vše ostatní jsou bílkoviny, vitamíny a mikroelementy potřebné k budování svalové hmoty.Složení je normální – především musí přinutit tělo ke zvýšení anabolických procesů. Cukry obsažené v gainerech podporují dodání velké dávky energie, navíc jsou nápomocné při regeneraci organismu po tréninku. Dobrý typ gainerů také podporuje efektivní doplňování nedostatku glykogenu v těle. Je nutné inhibovat katabolické procesy.

Proč jíst sacharidové doplňky?

Sacharidové doplňky jsou jednou ze základních složek jídelníčku profesionálních sportovců – jsou cenným zdrojem energie a také umožňují tělu správnou regeneraci, zejména po namáhavém výkonu. Sacharidové doplňky umožňují především doplnění energetické hladiny v těle.

Situace, kdy je v těle nedostatek sacharidů, vede především k extrakci energie z bílkovin. je to velmi nežádoucí, zvláště když chceme budovat svalovou hmotu. Sacharidy jsou také cenným zdrojem glykogenů. Jak sacharidy fungují? Po jejich konzumaci se tráví a vstřebávají – další fází je jejich přeměna na glukózu při práci jater.

Sacharidové doplňky nejčastěji obsahují jednoduché cukry nebo složené cukry. Jejich působení se od sebe mírně liší, protože některé se vstřebávají mnohem rychleji, jiné pomaleji. Dlouhodobý nedostatek sacharidů snižuje především efektivitu tréninku, ale i hubnutí.