Cvičení na srdce, kukly a škodliviny – zkontrolujte

Posílení našeho srdce je jedním z důvodů, proč se mnoho lidí rozhodne být fyzicky aktivní. Je dokázáno, že příliš málo pohybu může způsobit mnoho nemocí, které dostáváme. Existuje mnoho různých způsobů, jak cvičit srdce, abyste jej posílili, ale důležité je cvičit každý den.

V ideálním případě bychom si na to mohli vyhradit asi 30 minut denně. Pokud je to těžké, zkuste si „mimochodem“ dát denní dávku pohybu. Místo autobusu zvolme procházku a místo výtahu – schody. Postupem času se takové chování stane zvykem a umožní nám zlepšit náš stav. Perfektní jsou i párminutová cvičení z dětství.

Například švihadlo. Jde o tak intenzivní cvičení, že k výraznému posílení srdce nám stačí jen pár minut denně. Perfektní jsou i běžné procházky – ráno i večer – kdykoli máme čas. V konečném důsledku by samozřejmě bylo dobré, kdybychom se rozhodli pro konkrétnější trénink, ale pamatujte – vždy je třeba někde začít.

Jak trénovat tzv kapuce?

Kdo své dobrodružství začíná tréninkem, většinou netuší, jak důležité je procvičovat takzvané „kapce“, neboli trapézové svaly. Jsou nejširším svalem na zádech a jejich zanedbání může vést k bolestem zad a hrbení. Úplně jiná věc je, že nevycvičené kapuce vypadají legračně s prodlouženými rameny a pažemi.

Kapuce nám pomáhají udržet rovnou postavu.. Cvičení trapézových svalů není náročné, ale bylo by vhodné pochopit princip jejich fungování – horní část přispívá ke zvedání ramen, střední část při stahování lopatek a spodní část ve spouštění ramen. Kapuce lze procvičovat např. pokrčením ramen, tedy zvednutím ramen nahoru a následným stažením lopatek; to lze provést s dodatečnou hmotností, jak je to jen možné.

Doporučují se také tradiční pomalu se spouštějící přítahy. Je velmi důležité pamatovat na to, abyste se při cvičení s kuklou dívali přímo před sebe a netřásli hlavou, protože to může způsobit vážná zranění.

Co jsou to prohormony?

V dnešní době a zvláště ve světě sportovců existují různé metody, jak dosáhnout nejlepších výsledků v každém sportovním odvětví. Někdo raději poctivě cvičí a užívá si dosažené výsledky, jiný se bohužel raději živí různými nezdravými a často i nelegálními látkami.

Tento článek se bude zabývat prohormony, které jsou ve sportovním prostředí poměrně populární. Co jsou to prohormony? Nejde o nic jiného než o steroidní látky, které se po dodání do těla a vlivem trávicích enzymů mění na hormony. Používají se nejen v kulturistice, ale také v mnoha sportech. Vykazují významné účinky při redukci tělesného tuku.

Díky tomu můžete rychle a snadno dosáhnout super pěkné sochy. Jedinou otázkou je, zda jsou tyto doplňky zdravé pro tělo? Pokud jsou používány ve správné dávce a moudře, pak ano. Pokud někdo zneužívá prohormony, může mít problémy jako bolesti hlavy, vypadávání vlasů, snížené libido a mnoho dalších. Proto se vyplatí být opatrný.