Cvičení pro přibírání na váze doma

Hromadný trénink je základem pro sculpting a silový trénink. Není divu, protože bez velké svalové hmoty není o dokonale vypadajícím a pevném těle o čem snít. Při přípravě hromadného tréninkového plánu by měly být cviky voleny tak, aby odpovídaly našim schopnostem, jinak bude trénink neefektivní a únavný.

Dobrý hromadný trénink musí být tvrdý a intenzivní, ale proveditelný. Důležité je zapojit všechny svalové skupiny. počínaje těmi největšími, tedy hrudníkem, stehny, až po bicepsové a tricepsové části paže. 4denní hromadný trénink je nejoblíbenější a nejčastěji volená forma tréninku v období budování svalové hmoty.

Před každým tréninkem nezapomeňte na zahřátí a protažení svalů před a po cvičení. Při takovém tréninku je velmi důležitá správná strava a správná suplementace. Jídla, která jíte, by měla být založena na velkém množství bílkovin a komplexních sacharidů, které dodávají energii.

Druhy kliků

Shyby – jsou jedním z nejoblíbenějších silových cviků. Mnozí je považují za ukazatele síly, vytrvalosti a fyzické zdatnosti. Dokonale rozvíjejí prsní svaly, triceps a ramenní svaly, stejně jako záda a břicho. Shyby jsou k dispozici v mnoha různých kombinacích jako podpůrné cvičení.

Můžete je provádět například na jedné ruce nebo noze. Klasické push-upy vycházejí na šířku ramen od sebe. Vzdálenost mezi pažemi lze prodloužit, tato úprava přesune větší část tělesné hmotnosti na triceps. Shyby s rukama v bocích – silněji zapojí ramenní svaly. K provádění kliků můžete použít elevaci (např. krok).

Pak ruce a nohy založené na plošině umožňují snížit tělo co nejníže. Shyby můžete dělat i se zvednutými rukama – silnější zapojení spodních partií prsního svalu, nebo se zvednutými nohami – čímž silněji zapojíte horní partie prsního svalu. Možností je opravdu mnoho a limitováni jsme pouze možnostmi našich svalů.

Cvičení pro hrudník doma

Pokud si chcete vybudovat prsní svaly, nemusíte si kupovat členství v posilovně, stačí málo místa v bytě a hodně vůle a odhodlání. Vždy se vědělo, že dobře vyvinutý hrudník ukazuje fyzickou sílu, ale co je důležitější, hraje velmi důležitou roli ve fungování našeho těla, totiž chrání dva nejdůležitější orgány: srdce a plíce.

Za zmínku stojí, že hrudní svaly nemohou pracovat izolovaně, k jejich rozvoji je potřeba podepřít ramena a tricepsy, často i břišní svaly. Nejlepší cvik, ke kterému nepotřebujete žádné speciální vybavení, je shyb, který existuje již po staletí. Cvičením posílíte paže, hrudník a břicho a zlepšíte celkovou vytrvalost.

Čerpadlo umožňuje různé úpravy. Můžete to dělat tradičně na dvou rukou, můžete použít i jednu, nebo pro pokročilejší odtlačování od země. Pro začátečníky je dobré dělat kliky ve stoje proti zdi.