Cvičení s činkou

Cvičení s činkou se stalo skutečným hitem polských posiloven. Umožňují efektivní redukci tukové tkáně, tvarují postavu, zpevňují pokožku. Výuka probíhá v rytmu hlasité taneční hudby. Tréninkový plán se skládá z nejčastěji používaných cviků se závažím v podobě činky.

Dřepy, tlaky, zvedání, leh – to vše přijde během tréninku. Trénink posílí celé tělo a umožní vám zbavit se až 500 kcal za hodinu tréninku. Začátečníci by měli ze začátku cvičit lehce. až později, když lekce postupně posilují sílu našich svalů, můžeme přidat další zátěž.

Během jednoho tréninku se provede více než několik set opakování. Navzdory mnoha obavám vám tento trénink umožňuje pěkně vyrýsovat svaly, ale nepovede k nadměrnému růstu svalové tkáně. Pomocí tohoto tréninku se snadno zbavíte zbytkového tuku na břiše, pažích nebo hýždích.

Pravidelné cvičení

Základním principem zdravého životního stylu je pohyb a fyzická aktivita. Je tedy snadné uhodnout, že abyste tělu dodali správné množství kyslíku a cvičení, musíte cvičit pravidelně. Vážení čtenáři, slovo „pravidelně“ považujte za klíčové. Jak tedy sladit tyto požadavky s každodenní prací a domácími pracemi?

Jak překonat únavu a přesto chodit na každodenní trénink? Nejprve se snažte najít sportovní disciplínu, která nejlépe vyhovuje vašim preferencím. Nedělejte něco, co vám nepřináší potěšení nebo uspokojení. Pokud rádi běháte, běhejte a nenuťte se třeba na koupaliště. Dalším pravidlem je plánování.

Zkuste si sestavit cvičební plán s přihlédnutím k dalším povinnostem, se kterými se každý den potýkáte. Pravidelné hodiny donutí vaše tělo si zvyknout a nebudou klást velký odpor. Najít si tréninkového partnera je také dobrý způsob, jak se motivovat. Ve dvou je to vždy lepší! Stanovte si společné hodiny pro vybranou pohybovou aktivitu a buďte si navzájem zodpovědní za tréninky!

Domácí cvičení na hýždě

Nejen ženy by se měly starat o krásné a přitažlivě vypadající hýždě. Pánové stále častěji vyhledávají úkoly, které jim mohou pomoci tohoto cíle dosáhnout. Je třeba zdůraznit, že takto efektivní školení lze provádět i v pohodlí vašeho domova. Jaké jsou tedy vhodné domácí cviky na hýždě? Práce nohou je velmi důležitým aspektem.

Vyplatí se tedy dělat dřepy s přirozenou zátěží. Musíte však napnout nohy a trup správně předklonit. Pak budou hýždě stále pevnější. Vyplatí se také dělat takzvané „výkopy“. Stačí si kleknout na kolena a dát ruce dopředu a nohy energicky vyskočí zpět.

Dalším velmi oblíbeným a často vychvalovaným cvikem jsou můstky. Jedná se o poměrně náročný cvik – zvláště pro začátečníky. Pokud si však osvojíte správnou techniku, jistě je zvládnete provádět ve prospěch svých stále přitažlivějších hýždí. Vyplatí se také používat švihy nohou v poloze na zádech.