Dokonale zdravá večeře – jaká by měla být?

Večeře je obvykle posledním jídlem dne. Je mýtem, že by to mělo být nejpozději v 18 hod. Poslední jídlo dne by se mělo sníst minimálně 3-4 hodiny před spaním. To je doba, kterou lidské tělo potřebuje ke strávení přijaté potravy. Proto by čas posledního jídla měl záviset pouze na denním režimu člověka.

Na co nezapomenout při přípravě večeře? V první řadě by mělo být lehce stravitelné. Těžká a tučná jídla se déle tráví, proto je třeba se jim vyhnout, zejména večer. V opačném případě si můžete dopřát pálení žáhy. Při sestavování večeře se vyplatí obohatit ji o ingredience bohaté na melatonin.

Patří mezi ně třešně a hrozny. Kromě toho lze melatonin nalézt v mléce. Pro lepší spánek a relaxaci můžete místo čaje vypít šálek meduňky, která má uklidňující účinek a uklidňuje nervy. Suma sumárum: večeře by měly být především lehké a složené ze zdravých surovin.

Acai bobule – pro zdraví a krásu

Acai jsou malé fialové bobule, které jsou plné antioxidantů, které nabízejí úžasné výhody pro lidské tělo. Acai pokračuje ve studiu sloučenin, jako jsou flavonoidy a fytosteroly. Fytosteroly v Acai jsou prospěšné pro snižování cholesterolu. Vysoká hladina antioxidačního superoxidu je další výhodou těchto plodů, nemluvě o 19 aminokyselinách, které obsahují.

Antioxidační semena Acai jsou považována za používaná jako konzervační látka k prodloužení trvanlivosti potravin. Navíc je to ovoce, které má hodně vlákniny, nízký glykemický index (neovlivňuje inzulínovou špičku) a bojuje proti rakovinným buňkám.

Všechny výše zmíněné rostlinné chemikálie přispívají k posílení imunitního systému, bojují proti zánětům (což je činí skvělými pro úlevu od bolesti) a snižují hladinu cholesterolu. Acai je také považováno za ovoce podporující krásu – jako prostředek proti stárnutí. Údajně také velmi pomáhají ke zvýšení sexuální výkonnosti.

Zdraví – nejdůležitější hodnota v životě

Asi každý zná slavný fragment z jednoho z děl Jana Kochanowského o tom, že hodnota zdraví začíná být plně doceněna až po jeho ztrátě. Naštěstí se rok od roku zvyšuje povědomí o tom, jak důležité je zdraví v životě člověka. Lidé jsou stále více ochotni vynaložit úsilí na to, aby jejich úroveň zdraví byla co nejlepší. Co byste tedy měli dělat, abyste se co nejdéle těšili dobrému zdraví?

Nejprve dodržujte čtyři jednoduchá pravidla. Nejprve je třeba věnovat pozornost tomu, co si dáváte na talíř. V současné době je jídlo plné tělu nepříznivých látek. Ujistěte se, že vaše strava je zdravá a dobře vyvážená. Zadruhé byste měli sportovat. I malá fyzická aktivita, jako je procházka, pravidelně prováděná, může mít blahodárné účinky na lidský organismus.

Za třetí, měli byste pamatovat na pravidelné prohlídky. Nemoci, dokonce i vážná, se snáze léčí, pokud jsou odhaleny v raných fázích vývoje. Za čtvrté, snižte stres. I když je to v dnešním světě obzvláště obtížné překonat, stojí za to se alespoň pokusit být méně ve stresu.