Jak budovat tvar těla? – vše, co stojí za to vědět

Vybudování vysněné postavy od nás vyžaduje oběti, ale výsledky jsou opravdu uspokojivé. Nejdůležitější je stanovit si cíl, kterého chceme dosáhnout. Upřesnění vašich záměrů je klíčem k úspěchu.

Jak najít motivaci? – dali jsme si cíl a začínáme za ním jít. Systematické návštěvy posilovny nás vždy nepotěší, protože opustit dům v mrazivý večer není nic příjemného. Vyplatí se vybírat kluby, které jsou blízko domova nebo práce, abyste je mohli navštívit po cestě nebo být jen blízko. Motivující je i nákup nových bot na cvičení nebo dokonce rukavic. Každá nová věc pro nás bude další motivací chodit do posilovny.

Systematika je základ – naše návštěvy posilovny nemohou probíhat jednou za měsíc. Pak to nepřinese požadované výsledky a peníze vynaložené na propustku se jednoduše ukážou jako špatně vynaložené. Musíme dodržovat správnou stravu a být pravidelným návštěvníkem klubu, kde budeme vést tréninky adekvátní našemu cíli. Pak budeme úspěšní.

Jak nakupovat doplňky?

Nákup doplňků vyžaduje, abychom si určili, jakého efektu chceme dosáhnout. Kam se obrátit, aby byly vaše nákupy úspěšné?

Stacionární prodejna – téměř v každém městě je dnes prodejna se sportovním zbožím. Pokud je prodejce kompetentní, bude schopen vybrat doplňky adekvátní tréninkovému plánu a zamýšlenému cíli. Výhodou nákupu ve stacionárním obchodě je, že si můžeme nezávisle zkontrolovat složení doplňku a datum jeho spotřeby. Máme také velký výběr a můžeme se seznámit se značkami přítomnými na trhu.

Online nakupování – výhodou online nakupování je pohodlí. Pro objednávku nemusíme ani vstát ze židle a kurýr nám balíček doručí až domů. Také nemusíme spěchat, protože nás nespěchá netrpělivý pohled prodejce. Pohodlí je také členění doplňků podle jejich působení. Vstupujeme do příslušné kategorie a máme před sebou pouze produkty ušité na míru našim očekáváním. Musíte však být velmi opatrní, protože na internetu je mnoho podvodníků.

Gainer přípravky

Gainery jsou řešením pro ty, kteří chtějí budovat čistou svalovou hmotu, ale ne vždy mají čas připravit si jídlo bohaté na bílkoviny a sacharidy. Rychlým jídlem je pak gainer, který pohodlně rozpustíte v shakeru.

Protein pro budování hmoty – protein obsažený v gainerech je většinou syrovátkový protein. Poskytuje nám vhodnou sadu aminokyselin, včetně větvených aminokyselin BCAA. Díky tomu získáme pozitivní rovnováhu bílkovin a tělo je může využít k budování svalové tkáně. Pokud si během dne nestihneme připravit libové maso nebo ryby, gainer nám zajistí solidní porci aminokyselin.

Sacharidy dodávají energii – kromě odpovídajícího množství bílkovin by nám strava měla poskytnout sacharidy, které při cvičení zkonzumujeme. Gainer jich má spoustu. Vyplatí se zkontrolovat, zda doplněk obsahuje jednoduché i komplexní sacharidy. Díky tomu bude tělo přijímat energii postupně a po celou dobu tréninku. Po krátkém spurtu na začátku cvičení neztratíme sílu.