Jak cvičit hromadně?

Pokud se pustíme do tréninku na rozvoj svalové hmoty, měli bychom myslet na vhodné cvičení a dobře vyváženou stravu. Někdy mohou být rady, které dostáváme, velmi matoucí. Aby však bylo dosaženo požadovaných výsledků, stojí za to přistupovat k tématu beze strachu, klidně.

Jídelníček by měl být sestaven individuálně pro každého – podle jeho hmotnosti, způsobu práce, věku, pohlaví, fyzické aktivity. Nesmíme zapomínat, že ať už zvolíme jakoukoli dietu, měla by být bohatá na produkty, které našemu tělu dodají maximum energie potřebné pro správné fungování.

Silový trénink pro hmotu je založen především na cvičeních souvisejících s volnou vahou, umožňujících systematické budování svalové struktury. Trénink se omezuje nejen na tento druh cvičení, ale je jeho naprostým základem zejména v případě úplných amatérů. Nezapomínejme, že každá svalová partie by se měla procvičovat alespoň jednou týdně.

Rychlé hubnutí

Na internetu je spousta způsobů, jak rychle a efektivně zhubnout. Efektivita je zde otazníkem. Protože každý, kdo se potýkal se zbytečnými kilogramy, moc dobře ví, že to není ani rychlý, ani snadný proces.

Je velmi snadné se v něm ztratit a hubnutí může být velmi škodlivé. Základem rychlého hubnutí je jistě účinná dieta, vůle, důslednost. Bohužel rychlé hubnutí zbytečných kilogramů je spojeno s vysokým rizikem jo-jo efektu. Je také na zvážení, zda potřebujeme rychlé hubnutí, protože to není příliš zdravé a může to vážně ovlivnit zdraví a kondici organismu.

Při výběru nízkokalorických produktů je třeba dbát na to, aby byly relativně energetické, příkladem jsou ovesné vločky, které netloustnou a dodávají pocit sytosti a síly na delší dobu. Takové hubnutí se vyplatí dělat pod dohledem zkušeného dietologa, který nás bude kontrolovat a chránit před poškozením zdraví.

Kardio trénink v tělocvičně pro začátečníky

Celkově je kardio trénink formou aktivity, jejímž hlavním úkolem je efektivně spalovat podkožní tuk. Tento typ cvičení se velmi dobře hodí pro začátečníky, kteří měli doposud s jakýmkoliv tréninkem v posilovně pramálo společného. Toto je perfektní úvod do intenzivnějšího silového tréninku.

Kardio trénink nejen podporuje spalování tuků, ale také výrazně zlepšuje kondici celého těla a zvyšuje pohyblivost jedince. Předpokládá se, že nejúčinnější intenzita tréninku je založena na 65-85% maximální tepové frekvence – pak se tuk spaluje nejrychleji a nejúčinněji.

Pro zjištění maximální tepové frekvence se proto vyplatí použít následující výpočet: maximální tepová frekvence = 220 – věk vyjádřený v letech. Kardio trénink bohužel nemůže provozovat každý donekonečna. Tento typ aktivity se nedoporučuje při problémech s hypertenzí, vážných problémech se srdcem a oběhovým systémem.