Kardio trénink – pro koho?

Při výběru cviků bychom měli věnovat zvláštní pozornost tomu, čeho chceme dosáhnout.

Pokud je vaším cílem zhubnout, kardio trénink je tou nejlepší volbou. Základem je soubor rychlých cviků, které zrychlením tepu zároveň zvýší rychlost metabolismu. Díky zrychlenému metabolismu naše tělo spaluje kalorie rychleji. Kardio trénink obvykle zahrnuje cviky jako: různé druhy skákání, rychlé a energické švihy nohou či paží nebo různé formy běhu. Tento typ tréninku lze pojmout i jako zahřátí před silovým tréninkem zaměřeným na vyrýsování svalů. Zrychlíme tak metabolismus a spálíme kalorie i při silových cvičeních.

Pokud chcete zhubnout, stojí za to se kromě správné stravy, která tento proces podpoří, zaměřit i na pohyb. Tento typ cvičení zahrnuje kardio trénink, díky kterému budete hubnout rychlejším tempem.

Intervalový trénink – proč se vyplatí?

Abychom urychlili spalování kalorií, měli bychom se zaměřit na cvičení, která fungují nejen během tréninku, ale i mnoho hodin po něm. Tyto typy cvičení se nazývají HIIT nebo intervalový trénink. Díky nim si zajistíme zrychlení metabolismu na mnoho hodin.

Jaká jsou tato cvičení? Intervalový trénink se vyznačuje především proměnlivou intenzitou. To znamená, že nějakou dobu fungujeme na nejvyšší rychlost, abychom během chvilky přešli na pomalejší tempo cvičení. Tento typ tréninku může zahrnovat například běh. Poté musíme spojit běh se sprintem. Intervalový trénink je spojen s výrazným spalováním tuků. Nespalujeme ho však při cvičeních, ale po nich. Naše tělo je „natankováno“ na pár hodin a bez ohledu na to, co děláme, kalorií se za nás zbavuje.

Intervalový trénink lze provádět 2-3x týdně. Už žádné výmluvy na nedostatek času a špatné vybavení. HIIT lze provádět doma, bez jakýchkoli zařízení.

Cvičit doma? Nemáš zač

Když chceme shodit pár kilo navíc a máme toho docela hodně, nejlepší výmluvou, proč necvičit, je samozřejmě nedostatek času. Abyste však měli krásné zdravé tělo, nemusíte chodit do posilovny několikrát týdně.

Internet má dnes téměř každá domácnost. Díky němu můžeme cvičit, aniž bychom opustili byt. Najdeme v ní mnoho videotréninků, ve kterých trenéři přesně vysvětlí, co a jak cvičit na konkrétní partie těla. Šetří nejen čas, ale i peníze, protože členství v posilovně je také výdaj, který si nemůže dovolit každý.

Ode dneška už žádné výmluvy. Pokud můžete procházet sociální sítě a číst drby celebrit, můžete také cvičit. Najděte si trenéra, který nejlépe splní vaše očekávání, vyberte si pro vás ten nejlepší tréninkový program a bojujte o lepší postavu. Sami si volíte denní dobu, trenéra a obtížnost vašich cviků. Samozřejmě nezapomínejte na správnou výživu.