Přípravy související s tréninkem

V obchodech se sportovní výživou najdete mimo jiné suplementy, které se užívají před tréninkem. Druhou skupinou jsou ty, které se doporučují konzumovat po skončení intenzivního cvičení. Jaká je jejich činnost?

Před tréninkem stimulujeme syntézu bílkovin – předtréninkové přípravky vytvářejí anabolické prostředí a stimulují procesy umožňující budování svalové tkáně. Přípravky tohoto typu obsahují také látky, které chrání klouby a svaly před přetrénováním. Pak snížíme riziko úrazu, protože tělo je na námahu dobře připraveno. Nesmíte zapomínat na správné rozcvičení. Doplňky pouze podporují naše akce.

Po tréninku ochrana účinků – po intenzivním cvičení se vyplatí sáhnout po doplňcích, které ochrání naše svaly před rozpadem. Inhibice katabolismu je velmi důležitá, aby mohly být zachovány účinky naší tvrdé práce. Tyto produkty podporují regeneraci těla, díky čemuž je rychleji připraveno na další trénink.

Protein a jeho význam

Aminokyseliny budují svalovou tkáň, a proto je konzumace velkého množství bílkovin velmi důležitá, když začínáme provozovat silové sporty a chceme si vybudovat postavu snů.

Dieta s bílkovinami v čele – bílkoviny se nacházejí v libovém mase, včetně ryb. Najdeme je také v mléce a mléčných výrobcích. Jídelníček sportovce by měl obsahovat mimo jiné tvaroh. Oblíbené a ochotně vybrané maso je libové kuřecí maso. Mandle jsou cennou svačinkou.

Suplementace – nasadit stravu bohatou na bílkoviny není vždy jednoduché, protože v práci nebo na výletě nejsme schopni připravit vhodná jídla. Proteinové doplňky, které jsou bohaté na jednoduché a rozvětvené aminokyseliny, jsou zde výborným řešením. Výhodou suplementů je, že dodávají tělu aminokyseliny, které si nedokáže samo vyrobit. Díky suplementům můžeme v těle vytvořit nadbytek aminokyselin. Budou použity k budování čisté svalové hmoty.

Jak vybrat proteinové doplňky?

Trh s doplňky nám nabízí obrovský výběr živin. Oblíbené proteinové doplňky pomáhají budovat svalovou hmotu, a proto si je s nadšením kupuje mnoho zákazníků. Co vzít v úvahu při výběru?

Vzorky pro příčetné – Koupit si obrovskou plechovku rozpouštěcího prášku ne vždy dává smysl. Pokud je taková možnost, vyplatí se koupit malé balení nebo sáčky, abyste viděli, jak kondicionér funguje a jak chutná. Špatná chuť je jednoznačným mínusem, když je trh plný účinných a chutných produktů. Výrobek by se měl rychle a snadno rozpustit ve vodě nebo mléce a chutnat tak, jak slibuje výrobce.

Na složení záleží – nejlepším řešením je pořídit si kondicionér, který se skládá z nám známých prvků. Vyplatí se zařadit jednoduché i složité proteiny, které poskytnou aminokyseliny na dlouhou dobu. Žádanou složkou jsou komplexní aminokyseliny BCAA. Množství cukru by nemělo být vysoké a plusem je absence umělých zvýrazňovačů chuti nebo konzervantů.