Skupinové školení a další – rozhodněte se, co je výnosnější

Skupinový trénink má mnoho výhod. Prvním je zvýšená motivace k tréninku. Nefunguje to u každého, protože někteří jsou zmateni přítomností ostatních, ale obecně společné cíle jim umožňují vytrvat v tréninku se vzájemnou podporou. Pokud to není možné s cizími lidmi, možná by stálo za to zmobilizovat skupinu přátel a začít s nimi trénovat?

Je to jistě skvělý způsob, jak trávit čas společně, a zároveň vám umožňuje milovat fyzickou aktivitu. Podobnou formou mobilizace je účast na různých typech soutěží. Jasně definovaný cíl nám usnadňuje mobilizaci k tréninku.

A když se přihlásíme na – třeba maraton – tak to pro nás bude jednodušší zakončit tak, že se postavíme na start s velkou skupinou, než kdybychom začali běhat sami. Skupinové tréninky jsou také výbornou formou zábavy, ať už jde o běh, aerobik nebo tanec. Společně strávený čas nám přináší radost, a to usnadňuje motivaci ke cvičení. To samé platí, když cvičíme s partnerem.

Domácí intervaly

Co a kolik intervalů doma provádět, abyste měli pěknou postavu? Záleží na individuálních schopnostech a ochotě každého člověka. Než to však proberete, měli byste se seznámit s tím, co je interval. Interval není nic jiného než nejrychlejší a nejúčinnější způsob spalování tuků.

To je dobré pro lidi, kteří chtějí shodit přebytečná kila. Proč se taková cvičení vyplatí dělat? Mezi základní výhody tréninku určitě patří, že s minimem času dává mnohem lepší výsledky při zbavování se přebytečných kil a budování kondice než většina tréninků. Jak byste měli cvičit doma?

Čas od času byste měli změnit tempo. Mezi cviky, které lze provádět, patří klaun nebo běh na místě. Průměrná doba cvičení by měla být 15 až 30 minut. Nic víc a nic míň. Neměli byste to přehánět, abyste si neublížili. Na internetu můžete najít mnoho intervalů, které můžete s jistotou dělat doma.

To není vše… Co dalšího stojí za to vědět?

Každý, kdo se rozhodne cvičit, má za cíl zbavit se tělesného tuku nebo vytvarovat postavu. Mnoho lidí má však problém s hubnutím a tvarováním žaludku. Tento článek představuje základní cviky pro tyto části těla. Taková cvičení nemusí být časově náročná.

Stačí mu věnovat asi 15 minut třikrát týdně a účinky se dostaví za celkem krátkou dobu. Samozřejmě nemusíte chodit do fitness nebo posilovny. Udělejte si to sami doma. Navíc na internetu najdete mnoho cviků, které vám pomohou zaplnit žaludek. Mezi nejoblíbenější cviky patří kliky, zvedání pánve vleže na zádech, prohýbání trupu hlavou dolů.

Dalšími, ale neméně známými a často prováděnými cviky jsou tzv. torze, zdvihy nohou a paží a vertikální nůžky. Pokud chce někdo rychlý efekt, měl by to dělat systematicky, ale velmi opatrně. Proč? Protože u takových cvičení nezáleží na kvantitě, ale na kvalitě.