Strava bohatá na sacharidy

Obecně se má za to, že člověk, který chce zhubnout, by se měl vzdát sacharidů. To není vždy pravda. Některé z produktů, které obsahují sacharidy, stojí za to konzumovat, když držíme dietu. Ostatně nesmíme zapomínat, že sacharidy jsou jedním ze základních stavebních kamenů našeho těla.

Mohou vám také pomoci udržet stálou váhu. Víra, že sacharidy samotné způsobují přibírání na váze, je mýtus. Problémem nejsou ani tak potraviny bohaté na sacharidy, ale bezcenné potraviny bohaté na sacharidy. Jako je bílý chléb a bílé těstoviny. A přesto místo nich můžete sáhnout po vícezrnných produktech, které našemu tělu kromě sacharidů dodají obrovské množství vitamínů a mikro a makro prvků.

Je tu další problém – vzdát se sacharidů je z dlouhodobého hlediska obtížné, a proto může dieta založená na vzdání se sacharidů vést k jo-jo efektu. Pokud se tedy rozhodneme pro bezsacharidovou dietu, měli bychom se na ni dobře připravit.

Těstovinová dieta

Těstovinová dieta může být chutná a účinná zároveň. Detaily jeho použití závisí na tom, zda je naším cílem zhubnout nebo nabrat svalovou hmotu intenzivním tréninkem. V prvním a druhém případě bude nutné počítat kalorie, ale to je důležité při každé dietě.

Navíc se vyplatí vybírat hodnotné, tedy tmavé těstoviny a samozřejmě je jíst s hodnotnými, na vitamíny bohatými surovinami. Na rozdíl od všeobecného přesvědčení, těstoviny netloustnou, pokud je nejíte v nadměrném množství a s tučnými, těžkými přísadami. Při podávání se správnými ingrediencemi nám může pomoci při hubnutí a zároveň našemu tělu dodat obrovské množství vitamínů a minerálů.

Můžete ho jíst i dvakrát denně a hubnout! K takové dietě by se však mělo přistupovat s rozumem. Naplánujte si to včas, vzdejte se tučných omáček a co nejvíce omezte maso ve prospěch většího množství ovoce a zeleniny. Taková strava může být opravdu chutná a pestrá, jen je potřeba vyzkoušet.

Tvrdá pšenice

Pokud jste o tvrdé pšenici ještě neslyšeli, vyplatí se tento fakt okamžitě změnit. Je to pšenice, která je mnohem zdravější než tradiční pšenice, a proto se vyplatí obohatit svůj jídelníček o produkty z jejích zrn. Proč se v Polsku příliš nepoužívá? Protože se vyskytuje v Číně a na Středním východě.

Vyrábí se z něj těstoviny, které jsou zdravější než ty, které známe z tradiční polské kuchyně. Zrna pšenice tvrdé jsou bohatá na bílkoviny, tuky a spoustu vitamínů. Obsahují vysoký obsah fosforu, železa a draslíku. Pokud chceme jíst zdravě, vyplatí se přejít na těstovinová jídla z tvrdé mouky. Tím spíše, že má nižší glykemický index (zejména pokud dbáme na to, aby se příliš dlouho nevařilo).

Tvrdá pšenice však není volbou pro lidi, kteří se snaží vyhýbat lepku. V této úžasné pšenici je ho také hodně, proto se nedoporučuje těm, kteří drží bezlepkovou dietu. Sáhnout by po něm měl však každý na sacharidové dietě a ti, kteří rádi experimentují s italskou kuchyní.