Street workout – jak začít?

Street workout není nic jiného než cvičení v městském prostoru. Speciálně pro tento účel mnohé metropole vytvářejí parky, kde si každý může rozvíjet své tělo. Cvičení využívají žebříky, hrazdy a zábrany pod širým nebem. Street workout je v Polsku stále oblíbenější sportovní disciplínou.

Stále více lidí hledá zajímavou alternativu ke cvičení v posilovně nebo fitness. Jak začít dobrodružství s touto sportovní disciplínou? Odpověď je jednoduchá – vypadněte z domu, otevřete se lidem a důvěřujte možnostem svého těla. Cviky prováděné při takovém tréninku jsou založeny na využití vlastní váhy.

Když začínáte, je lepší mít nějaký kontakt se sportem. Nejjednodušším cvikem jsou kliky a různé kombinace kliků. Pro tento typ tréninku jsou charakteristické všechny cviky v podpoře a využívající prvky přítahů. Není potřeba speciální vybavení ani investice do permanentek, street workout vám dává neomezené možnosti, kde a jak cvičit

Pro redukci tuku

Pokud chcete snížit množství tukové tkáně, zkuste v první řadě dobře vybranou, správně vyváženou a plně hodnotnou stravu. Znáte-li svou denní potřebu kalorií, jste schopni upravit svůj jídelníček a začít hubnout. Kalorický deficit by však neměl být příliš vysoký.

V případě, že netrpíte obezitou, je nejlepším řešením používat negativní kalorickou bilanci cca 300 kcal denně. Je dobré vědět, že ke ztrátě hmotnosti může dojít z různých důvodů: úbytek tuku, což je cíl, ale může to být také ztráta vody, stejně jako ztráta svalové tkáně, což je absolutně nežádoucí a je třeba se mu vyhnout.

Zdravé shazování nadváhy, tak je to cca 1 kg za týden. Vyplatí se přidat do jídelníčku velkou dávku pohybu. Nejlepší jsou kardio cvičení celého těla, jako je běhání, plavání a jízda na kole. Při tomto typu fyzické aktivity spálíte nejvíce kalorií za nejkratší dobu.

Protahování

Pro lidi, kteří vedou zdravý a především aktivní životní styl, je pohybová aktivita nepostradatelnou součástí jejich každodenního života. Kromě hlavních cviků jsou však velmi důležitými aspekty tréninku zahřátí před a strečink po. Ale co je to strečink? Strečink je další způsob protažení a relaxace po tréninku.

Pomáhá nám také vyrovnat dech a uklidnit se po těžké práci, kterou naše tělo vykonalo. Protahování se však doporučuje nejen lidem, kteří pravidelně navštěvují posilovnu nebo se věnují jiné fyzické aktivitě, ale také těm, kteří vedou sedavý způsob života, tedy mají zaměstnání, které vyžaduje neustálé používání počítače.

Při strečinku by měly být cviky prováděny pomalu, pohyby by měly být pouze v rámci našich možností. Díky tomuto druhu aktivity se zvyšuje pružnost našich svalů, zlepšuje se prokrvení a dokonce se zpevňuje postava. Strečink také snižuje riziko bolestivosti po náročném tréninku.