Tréninkový plán

Je známo, že tréninkové plány mohou být opravdu velmi rozmanité. Podle toho, co chceme trénovat a jak často v daný týden. Pravdou je, že někdy jsou začátky těžké, ale časem nám to všechno přijde snadné, že to můžete rozšířit o další cviky. Je známo, že každé tělo si po nějaké době zvykne na cvičení, což znamená, že je čas na změnu.

Pokud si však sami nevíme, jak si toto vše včas správně naplánovat, mnohem lepší variantou bude zajít za osobním trenérem, který nám to vše vysvětlí, stejně jako ukáže, jak jednotlivé cviky provádět.

Je potřeba najít to správné řešení pro sebe a vlastně každý zjistí, jak moc mu to pomůže. Očekávání se totiž liší podle toho, jak si kdo bude přát a jaké cviky zvolí. Takže stojí za to mít o tom nějaké přesvědčení a držet se jich.

První trénink

Ne každý má čas, ochotu a peníze cvičit v posilovně. Stále populárnější jsou proto tréninky, které lze snadno provádět v pohodlí domova. Na co si dát pozor, než začnete vytvářet akční plán?

V první řadě byste se měli zamyslet nad tím, jaká je vaše aktuální fyzická kondice a také od jaké úrovně obtížnosti svou proměnu začínáte. Je známo, že postupem času budete moci svůj tréninkový plán upravit, ale začátky by měly být opravdu mírné.

Pokud nám bylo cvičení doposud cizí, pak na úplný začátek stačí 10 minut denně, přičemž s každým týdnem budete moci navyšovat rozsah času, který tomuto typu aktivit strávíme. Začátky mohou být těžké, protože prakticky každá činnost je únavná. To je důvod, proč to tolik lidí vzdává po prvním tréninku. Vyplatí se proto rozhodnout trénovat s kamarádem, abyste se mohli vzájemně motivovat k jednání.

Pouze školení?

Je známo, že samotné tréninky mohou být prospěšné i pro naši postavu, zároveň je třeba připomenout, že navzdory všemu nejsou vždy tak účinné, jak bychom si přáli. Proč? V první řadě bychom na každém kroku měli pamatovat na to, že jsme přece to, co jíme.

To znamená, že i když budeme trénovat každý den bez dodržování správné stravy, nedosáhneme efektu, který jsme původně chtěli. Je tedy potřeba se od začátku zamyslet nad tím, jak to vlastně všechno budeme chtít realizovat a jaká očekávání ohledně hubnutí máme.

Nejdůležitější je však shodit kilo až dvě týdně, protože pak je to celkem adekvátní výsledek. Tento typ rozhodnutí tedy můžete dělat ode dneška a také uvidíme, jak moc může být pro naši postavu přínosem. Dieta a trénink přinesou výsledky rychleji než samotný trénink.