Trénink břicha

Jak získat ploché břicho? Bohužel odpověď na tuto otázku není tak jednoduchá, jak by se mohlo zdát. Neexistuje žádný jednoduchý a rychlý způsob, jak získat ploché břicho bez námahy. Abyste ho mohli získat, je nutný pravidelný trénink břicha – jak cviky, které posilují svaly, tak ty, které spalují zbytečný tuk.

Je velmi důležité tyto dva druhy cviků kombinovat – pod vrstvou tuku budou i dobře trénované svaly sotva vidět, takže efekty tréninku budou téměř neznatelné. Trénink břicha není všechno – k plochému břichu potřebujete také správnou a zdravou stravu.

Rozhodně byste se měli vzdát rychlého občerstvení, sladkostí a nezdravých, slaných pochutin, jako jsou chipsy, tyčinky a oříšky – to jsou produkty, které jsou zodpovědné za ukládání tělesného tuku. Zda bude pro člověka snadné dosáhnout plochého břicha, závisí také na individuálních predispozicích – u některých lidí se tuková tkáň na břiše ukládá více.

Aminokyseliny – proč je používat?

Aminokyseliny se dříve nebo později objeví na cestě každého, kdo intenzivně sportuje. Bez ohledu na to, zda trénujeme silové nebo vytrvalostní sporty, stojí za to zjistit, co jsou aminokyseliny, jaké jsou jejich druhy a jak mohou pomoci. Na první pohled je vidět, že na trhu jsou různé druhy doplňků za pár či několik desítek zlotých.

Cena se samozřejmě odvíjí od typu přípravy a její kvality. Aminokyseliny jsou stavebními kameny všech bílkovin a bílkoviny jsou základními stavebními kameny svalů. Suplementace aminokyselin závisí na cíli, který si stanovíme. Některé pomáhají budovat svalovou hmotu, jiné urychlují regeneraci nebo pomáhají redukovat tělesný tuk.

Protein absorbovaný tělem je tráven a ve formě aminokyselin jde do krevního oběhu, aby byl absorbován svaly. Aminokyselinové přípravky jsou připraveny ke vstřebání, takže tělo neplýtvá energií na jejich trávení. Proteinový doplněk by měl být vybrán podle účelu našeho tréninku: budování hmoty, redukční nebo vytrvalostní trénink.

Bez správně vyvážené stravy se neobejdete

Vyvážená strava je základem pro všechny druhy fyzické aktivity. Bohužel v období intenzivní tréninkové zátěže nejsme vždy schopni dodat tělu ty správné živiny. Zde musí přijít čas na suplementaci.

Pomocí speciálních přípravků můžeme nedostatky doplnit. Je však třeba mít na paměti, že suplementace je doplňkem stravy a nelze ji používat místo standardní stravy. Doplňky stravy jsou koncentrovaným zdrojem vitamínů a živin ve formě tablet, pastilek a dražé. V závislosti na potřebách lze použít různé typy doplňků. Lidé, kteří trénují, berou nejčastěji proteiny, kratin, BCAA nebo karbo aminokyseliny ve formě doplňků.

Předtréninkové suplementy jsou navrženy tak, aby dodaly energii a stimulovaly svaly k akci a potréninkové přípravky okamžitě doplnily zásoby bílkovin a sacharidů. Okamžité doplnění glykogenu a rychlejší a efektivnější regenerace po cvičení je hlavním cílem užívání doplňků po tréninku.